17 Haziran 2019 Pazartesi 12:44:55
» 1. Dönem Karnesi Başarısız!

1. Dönem Karnesi Başarısız!

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
1. Dönem Karnesi Başarısız!
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Eğitim - 19 Ocak 2018, Cuma 17:56:32
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

....

DES, Milli Eğitim Bakanlığının 1. Dönem Karnesi Başarısız!

 

Milyonlarca öğrencinin karnelerini alarak iki haftalık yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte 2017-  2018 eğitim öğretim yılının birinci dönemini değerlendiren Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı İshak ÇELEBİ, bazı sorunların çözümünde önemli başarılar sağlanmasına rağmen eğitim sisteminde yaşanan sıkıntıların tam olarak aşılamadığını ve istenilen başarıya ulaşılamadığını söyledi.

 

Okul ve derslik açığının kapatılması başta olmak üzere okul öncesi ve engellilerin eğitimi, yoksul öğrencilerin himayesi, ayrımcılıkla mücadele, demokratik eğitim sisteminin temellendirilmesi gibi konu başlıklarında önemli iyileşmeler sağlandığını ve Bakanlığımızın geçer not aldığını söyleyen DES Genel Başkanı ÇELEBİ, basın toplantısında Milli Eğitim Bakanlığının çalışmalarını değerlendirdi.

 

           Ücretsiz ders kitabı uygulamasında eğitim-öğretim yılı başında yaşanan aksaklıklar, yabancı dil eğitiminin belirsizliği, liselere geçiş sisteminin ve sınavının öğrenciler ve veliler üzerinde yarattığı tedirginlik, mesleki eğitim, tayin, terfi ve atamalarda yaşanan aksaklıkların giderilmesi, yönetici yetiştirme ve seçme ile ilgili çağdaş bir sistemin kurulamaması Bakanlığın karnesinde bulunan ve ikinci dönem daha çok çalışması gereken konuları oluşturmaktadır. Bürokratlarımızın imam hatip okullarına bakış açısı sayısını artırmaktan öteye gidememiş, gereğinden fazla açılan imam hatip okulları kontenjanlarının yarısından fazlasının boş kalmasına, kaynakların israf edilmesine daha da önemlisi bu okullar üzerinde olumsuz bir önyargı oluşmasına neden olmuştur.

 

Kamuda en düşük düzeyde seyreden eğitim çalışanlarının maaşlarının, itibarlarının yükseltilmesi, eğitim çalışanlarına uygulanan şiddetin önüne geçilmesi, okulların güvenliğinin sağlanması gibi önemli konularda atılacak adımların eğitim bileşenlerinin moral ve motivasyonlarını yükseltecek ve sorunların çözümünü kolaylaştıracaktır.
Karne ile ilgili velilerimize de seslenen ÇELEBİ, karne dönemlerinde dayak, evden kaçma, intihar gibi birçok istenmeyen acı olaylara şahit olmaktayız.
Karne yalnızca öğrencinin değil aynı zamanda da anne-babanındır. Anne babalar başarısız karne getiren çocuklarıyla üzüntüsünü paylaşmalıdır. Her çocuk farklı becerilere sahip bir bireydir. Bir başkasıyla asla kıyaslanmamalıdır. Başarısızlığının nedenini birlikte konuşulmalı, yapılabilecekler belirlenmeli, eksik olduğu konular tespit edilerek, bunların nasıl gidereceğine birlikte karar verilmelidir. Gelecek dönem için başarısız olduğu derslerle ilgili neler yapılabileceği planlanmalıdır.

 

Birinci dönem, ülkemizin ilim ve medeniyet açısından en üst seviyeye çıkmasında, bugünün çocuklarının geleceğe hazırlamasında, emeği gecen tüm eğitim çalışanlarına teşekkür eder; öğretmen, öğrenci  ve velilerimize iyi tatiller dileriz.

 

Korkutreis M. Strazburg C. No: 23/6 Sıhhiye / ANKARA  

Tel. 312 4250081 Faks: 312 4250081 www.des.org.tr - des.genelmerkezi@gmail.com

 

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Eğitim Veriyoruz Diye, Din ile sömürülen Zihinleri Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir