24 Ekim 2019 Perşembe 08:42:37
» 23.01.2019 ÇEKMEKÖYDE'Kİ ASKERİ ALAN İMARA AÇILIYOR...

23.01.2019 ÇEKMEKÖYDE'Kİ ASKERİ ALAN İMARA AÇILIYOR...

İstanbul'a İhanete Devam.. Gürsel Tekin:'Çekmeköy'de bulunan Askeri alanın imara açılmasını' Meclis gündeme taşıyarak, "Millet bahçeleri" yapacağız diyen partiniz, zaten yeşil alan ve çoğu orman vasfında olan askeri birlikleri neden halkın kullanımına sunmuyor da, ranta ve yandaş müteahhitlere açıyorsunuz" sorunu Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a yöneltti.
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
23.01.2019 ÇEKMEKÖYDE'Kİ ASKERİ ALAN İMARA AÇILIYOR...
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Türkiye - 30 Mart 2019, Cumartesi 10:43:48
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

...

Mevzubahis İnşaat İse Gerisi Teferruat!

 

 

İstanbul’a İhanete Devam…

 

ÇEKMEKÖYDE’Kİ ASKERİ ALAN İMARA AÇILIYOR…

Gürsel Tekin: "Askeri alanların imara açılmasını’ Meclis gündeme taşıyarak, “Millet bahçeleri" yapacağız diyen partiniz, zaten yeşil alan ve çoğu orman vasfında olan askerî birlikleri neden halkın kullanımına sunmuyor da, ranta ve yandaş müteahhitlere açıyorsunuz” sorunu Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a yöneltti.

 

“Hükümetiniz tarafından, “Askeri alanlar yeşil kalacak” beyanlarınıza karşın, imara açılan askeri alanlara her gün bir yenisi daha ekleniyor” diyen Tekin, yapılacak bu plan tadilatının, kamu yararı taşımadığı ve ranta yönelik olduğunu açıkça ortadadır.  Doğal çevreyi ve yaşam alanlarını yok eden bu plan düzensizliği, herkesin gözü önünde kentin elde kalan son yeşil alanlarının da yok edilmesine neden oluyor. Bunu adı ihanet değilde nedir?” diye sordu.

 

 “İstanbul’un “İmar Anayasası” kabul edilen 100 bin ölçekli İstanbul Çevre Düzeni Planı’nda, “Havza İçi rehabilite edilecek alan” fonksiyonunda olmasına ve İBB Ulaşım Planlama Müdürlüğü Plan Değişikliğini İnceleme Komisyonu’nun, imar planı değişikliğinin ulaşım talebini artıracağına yönünde kararı bulunmasına rağmen bu plan değişikliği onaylandığı takdirde şehre yapılan ihanet tescillenmiş olacaktır.”

 

Tekin soru önergesinde şu sorulara yanıt istedi:

 

1-    Yapılacak bu plan tadilatının, kamu yararı taşımadığı ve ranta yönelik olduğunu açıkça ortadayken bu yanlışa neden devam ediyorsunuz?

 

2-    Doğal çevreyi ve yaşam alanlarını yok eden bu plan düzensizliği, herkesin gözü önünde kentin elde kalan son yeşil alanlarının da yok edilmesine neden olmaktadır. Bunu adı ihanet değil ise nedir?

 

3-    Çekmeköy ilçemiz, İstanbul Deprem Haritasında kısmen birinci, kısmen de ikinci derece deprem bölgesinde bulunmaktadır. Askeri alanın ayrıntılı olarak jeolojik incelemesi tamamlanmış mıdır?

 

4-    Söz konusu plan değişikliğinin şehircilik ilkelerine, planlama tekniklerine ve 3194 sayılı İmar Mevzuatı’na uygun olmadığı” yargı tarafından da tespit edilmişti. Hukuka aykırılığı açık olan bu plan değişikliğinin uygulanması halinde telafisi güç zararlar doğabileceği ortadayken, plan değişikliği ısrarınızdan vaz geçmeyi düşünüyor musunuz?

 

5-    "Millet bahçeleri" yapacağız diyen partiniz, zaten yeşil alan ve çoğu orman vasfında olan askerî birlikleri neden halkın kullanımına sunmuyor da, ranta ve yandaş müteahhitlere açıyorsunuz?

 

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

 

  Aşağıdaki yazılı sorularımın Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kum tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim. 23.01.2019

 

                                                                                                                          Gürsel TEKİN

                                                                                                                         İstanbul Milletvekili

 

 

 

Hükümetiniz tarafından, “Askeri alanlar yeşil kalacak” beyanlarınıza karşın, imara açılan askeri alanlara her gün bir yenisi daha ekleniyor.

 

Milli Savunma Bakanlığı’na tahsisli iken, MSB ile TOKİ arasında imzalanan “Askeri Hastaneler” protokolü doğrultusunda 28 Nisan 2015 tarihinde TOKİ’ye devredilen Çekmeköy’deki askeri alanın planı, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin İmar ve Bayındırlık Komisyonu’ndan çıkan rapora göre; ‘konut’, ‘sosyal kültürel tesis’ ve ‘yol alanı’ olmasına onay verildi. Plan değişikliği ile ilgili görüşüne başvurulan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Planlama Müdürlüğü teklifinin ulaşım talebini arttıracağına dikkat çekerek kapsam dışında tutulmasını istemişti.

 

Bahse konu askeri alan, İstanbul’un “İmar Anayasası” kabul edilen 100 bin ölçekli İstanbul Çevre Düzeni Planı’nda, “Havza İçi rehabilite edilecek alan” fonksiyonunda olmasına ve Ulaşım Planlama Müdürlüğü Plan Değişikliğini İnceleme Komisyonu’nun, imar planı değişikliğinin ulaşım talebini artıracağına yönünde kararı olmasına rağmen bu değişiklik uygulandığı takdirde, şehrimize yapılan ihanet tescillenmiş olacaktır.

 

Bu bağlamda;

 

1-      Yapılacak bu plan tadilatının, kamu yararı taşımadığı ve ranta yönelik olduğunu açıkça ortadayken bu yanlışa neden devam ediyorsunuz?

 

2-      Doğal çevreyi ve yaşam alanlarını yok eden bu plan düzensizliği, herkesin gözü önünde kentin elde kalan son yeşil alanlarının da yok edilmesine neden olmaktadır. Bunu adı ihanet değil ise nedir?

 

3-      Çekmeköy ilçemiz, İstanbul Deprem Haritasında kısmen birinci, kısmen de ikinci derece deprem bölgesinde bulunmaktadır. Askeri alanın ayrıntılı olarak jeolojik incelemesi tamamlanmış mıdır?

 

4-      Söz konusu plan değişikliğinin şehircilik ilkelerine, planlama tekniklerine ve 3194 sayılı İmar Mevzuatı’na uygun olmadığı” yargı tarafından da tespit edilmişti. Hukuka aykırılığı açık olan bu plan değişikliğinin uygulanması halinde telafisi güç zararlar doğabileceği ortadayken, plan değişikliği ısrarınızdan vaz geçmeyi düşünüyor musunuz?

 

5-      "Millet bahçeleri" yapacağız diyen partiniz, zaten yeşil alan ve çoğu orman vasfında olan askerî birlikleri neden halkın kullanımına sunmuyor da, ranta ve yandaş müteahhitlere açıyorsunuz?

 

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Çıkar İçin Yalancı Siyaseti Türkiye'de Yürütenleri Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir