25 Kasım 2017 Cumartesi 10:35:28
» Emir demiri keser, bir zaman askeri alanda staj yaptı daha sonra eğitim verenleri başına geçti...

Emir demiri keser, bir zaman askeri alanda staj yaptı daha sonra eğitim verenleri başına geçti...

Emir demiri keser, bir zaman askeri alanda staj yaptı daha sonra eğitim verenleri başına geçti... ve FETÖ örgütü ile staj yapan biri eğitim politikalarını yönetirse FETÖ ile ortak olarak yapılandırılan eğitim sisteminde emir almayı bilir işte emir verildi kendilerini yaptığı uygulama sonucu oluşan TEOG sınavı kaldırıldı. bu kişilik dene "sayın" olan ve namusu şerefi üzerine yemin eden ama şimdi bu şeref ve namus yok olan bir kişiye biat eden bu kişinin yönetiminde eğitim politikaları emir ile değiştiriliyor... Bu kişi boş işler bakmayı seven kişi, İsmet Yılmaz, bu yıl TEOG sınavının yapılmayacağını açıkladı. bizde "bir kişinin bildiği sır iki kişinin bildiği medya" diyerek bu haberi yorumsuz veriyoruz. karar sizlerin...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Emir demiri keser, bir zaman askeri alanda staj yaptı daha sonra eğitim verenleri başına geçti...
http://halkgonulluleri.com/halk-tv-seti.asp
Eğitim - 19 Eylül 2017, Salı 12:05:04
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

 

TEOG sınavının bu yıl yapılıp yapılmayacağı netlik kazandı. Açıklama yapan Boş işlere Bakanı olarak bilinen İsmet Yılmaz, "Bu sene TEOG yapılmayacak" dedi.

 

bu boş işlere Bakan kişilik Yılmaz'ın açıklaması şu şekilde: "TEOG'un kaldırılmasına karar verildi. Bu sene uygulanmayacak. TEOG'un kaldırılması da Türkiye'nin önünün açılması demek. Çocuklarımız yarış atına dönüyor. Çocuklar büyüyor, büyüdüğünün farkına varmıyor. TEOG'dan dolayı etüt merkezleri arttı. Çocukların yarış atına dönmesini hangi anne-baba ister. Bize güvenin. Hiçbir kimsenin kaygılanmasına gerek yok, iyiye gidiyor."

 

Dün ise baş boş işler bakan kişilik ollan odan emir alan kişi olarak,  Yıldırm operasyonlarından sorumlu Yıldırım şunları söyledi:

  • Bugünlerde TEOG konuşuluyor. Kalksın mı, kalsın mı? İşte bu. Nereye gideceğinize karar vereceksiniz, TEOG denen şey buna yardımcı olacak. Aslında TEOG bir giriş sınavı değil, sizin okulda girdiğiniz imtihanlardan, her sömestr bir tanesini Milli Eğitim Bakanlığımız Türkiye'nin her tarafından merkezi olarak yapıyor. Böylece okullardaki notların yanı sıra aldığınız notların yanı sıra alınan notlar da dikkate alınarak sizin ortaokuldan sonra en uygun, en iyi istediğiniz liseye gitmenizin hazırlığını yapıyor. Ama zaman içerisinde TEOG yarışa döndü. Sizin stresinizi artırdı. Uykularınızı kaçırdı değil mi? Biz sizin uykularınızın kaçmasına razı olur muyuz? Sizi stresten kurtaracak şekilde gereken çalışmaları yapacağız, 8. sınıfı bitirdiğinizde hangi tarafa ilgiliniz varsa, 'Ben spor okuluna gideceğim' buyur git. 'Ben edebiyatçı olacağım, masal yazacağım' sen de sosyal bilgilere git. 'Ben din alimi olacağım' sen de İmam Hatip Lisesi'ne git.

 

'MÜFREDATI TABİİ Kİ DEĞİŞTİRECEĞİZ'

  • Değişimi okumak, değişime göre kendimizi de gözden geçirmek zorundayız. Bir yandan okulların, dersliklerin fiziki ihtiyaçlarını gidermek, diğer yandan da eğitimin içeriğini geliştirmek mecburiyetindeyiz. 1 yıldır MEB çalıştı. Bütün uzmanlarla, velilerle görüştü. Uzmanlar aylarca çalıştı. Arkasından müfredat son şeklini aldı. Hayatın ihtiyaçlarına cevap veren bilgilerle yeniden oluşturuldu. Uluslararası eğitim standartları esas alınarak yapıldı. 
  • Yeni müfredatta yabancı dil eğitimi de yeniden ele alındı. Yıllarca gramer kurallarını öğrenen ancak bir türlü yabancı dili öğretemeyen bir sistem vardı. Artık bu sistem terk ediliyor. Doğrudan pratikten yola çıkılarak, dil öğretme başarısı gösteren ülkelerin uyguladığı yöntem hayata geçiriliyor. Bazıları diyor ki, 'Müfredatı niye değiştiriyorsunuz?'. Tabii ki değiştireceğiz. Siz gençlerin ihtiyaçları değişim gerektiriyor da onun için değiştiriyoruz. Bu yeniden yazılmış müfredatla işe başlayacaksınız. Hayırlı olsun.

 

VELİLERE TAVSİYE: DEDİKODULARA İTİBAR ETMEYİN

  • Velilerden benim istirhamım yeni müfredatın kapağını bile açıp okumamış ama şu da yokmuş bu da yokmuş gibi dedikodu edenlere itibar etmeyin. Bizi bir ve beraber yapan değerlerimizin ne olduğunu biliyoruz ve bunlar da öğretilmeye devam edilecek. Okullar özgür düşünmenin, sorgulamanın, eleştiri kültürünün de öğrenildiği mekanlardır. Tarihimizi, kültürümüzü, inanç değerlerimizi en güzel şekilde, en doğru şekilde kazandırmanın yolunu bu müfredatta göreceksiniz. Hükümet olarak, ülkemizin eğitim konusundaki eksikliklerine daha da iyi seviyeye ulaşması için gereken her türlü tedbiri alıyoruz. Okul açıldığında bizim kitaplarımız yoktu. En önemli reformlardan biri de 12 yıllık eğitimdir. Bunun ilk 8 yılı ilkokul-ortaokul, sonraki 4 yılı da lise eğitimi. Ondan sonra üniversite var.

Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Din Yolu İle Sömürülen Eğitim Düzeni Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir