16 Temmuz 2018 Pazartesi 19:21:25
» Kapanın elinde kaldı; Yurtdışı iştirakleri 1 euro'ya satıldı...

Kapanın elinde kaldı; Yurtdışı iştirakleri 1 euro'ya satıldı...

Hürriyet'in KAP'a yaptığı bildirime göre, yurt dışında bulunan iştiraklerin 1 euro'ya Fatih Berber'e satıldığı açıklandı... 24/05/2018:Demirören Holding'in zorunlu pay alım teklifinden muafiyet için Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) yaptığı başvuru Hürriyet Gazetecilik hisselerine sert düşüş getirdi.
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Kapanın elinde kaldı; Yurtdışı iştirakleri 1 euro'ya satıldı...
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Türkiye - 04 Temmuz 2018, Çarşamba 20:21:37
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

...

Bu gün (04/06/2018) Kapanın elinde kaldı: Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık AŞ'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, Hollanda'da kurulu bağlı ortaklığı Hürriyet Invest B.V. ve Hürriyet Invest B.V'nin pay sahibi olduğu Trader Media East Ltd. ve TME'nin toplam 1 euro bedelle Fatih Berber'e satıldığını duyuruldu. Ayrıca yapılan satışla birlikte hem Hollanda hem de Rusya ve Doğu Avrupa ülkelerinde yer alan tüm faaliyetlerden çıkılacağı kaydedildi.

 

KAP'a yapılan açıklamada şöyle:

"Şirketimiz Yönetim Kurulu, 29 Haziran 2018 tarihinde toplanarak, doğrudan bağlı ortaklığımız Hollanda'da mukim Hürriyet Invest B.V'nin tamamı ödenmiş 376 milyon 206 bin 949 avro sermayesini temsil eden, beheri 1-avro itibari değerli, tamamı nama yazılı ve pay senedine bağlanmış 376 milyon 206 bin 949 adet ve Hürriyet Invest B.V'nin tamamı ödenmiş sermayesinin yüzde 100'ünü temsil eden payların toplam 1 avro üzerinden Fatih Berber'e satılarak, devri konusunda karar almıştır".

 

24/05/2018:Business HT'nin haberine göre, Demirören Medya'nın Hürriyet Gazetecilik'te zorunlu pay alımı teklifinden muafiyet başvurusu için SPK'ya yaptığı başvuru hisselere sert düşüş getirdi. Hürriyet Gazetecilik'in hisseleri yüzde 11.5 düşüşte. Pay alımında 22 Mart döviz kurunun baz alınması istenen Doğan Gazetecilik yüzde 9 düşüşte.

 

Demirören Medya'nın Doğan Medya'dan satın aldığı Hürriyet Gazetecilik'in yüzde 77.67'sini ve Doğan Gazetecilik'in yüzde 93'ünü temsil eden paylar nedeniyle zorunlu pay alım teklifi yükümlülüğü doğmuştu.

Demiören, Hürriyet Gazetecilik'te zorunlu pay alım teklifi yükümlülüğü hakkında SPK'ya muafiyet talebi başvurusunda bulundu.

Doğan Gazetecilik için de pay alım fiyatı hesaplamasında 22 Mart tarihli TCMB döviz alış kurunun kullanılması talebi ile SPK'ya başvuruldu. 22 Mart'ta TCMB'nin dolar alış kuru 3.9087'ydi. Dolar, bugün ise 4.70 seviyelerinde.


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok ANTİ-TERRORİSM VE BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir