23 Kasım 2017 Perşembe 23:28:56
» Konkordato verecek yüzleri bile yok! Fakat Gelinen nokta, AKP'nin eğitimdeki iflasıdır

Konkordato verecek yüzleri bile yok! Fakat Gelinen nokta, AKP'nin eğitimdeki iflasıdır

Rogg & Nok: Bilimsel olarak ve hukuk olsa idi Konkordato tanımı şu idi; Konkordato, elinde olmayan sebeplerle işleri iyi gitmeyen ve mali durumu bozulmuş olan dürüst borçluları korumak için kabul edilmiş bir hukuki çözümdür. Denirdi. bunu siyasi ortama indirgediğimiz zaman Konkordato, elinde olmayan sebeplerle siyasi yönden iş yapamadıkların itirafı olarak siyasi çözümlerin ve yaptıkları işleri iyi gitmeyen ve siyasi yönden ülkenin eğitim durumu bozulmuş olan dürüst bu işi yapan siyaset ortamını yeminlerine sadık olarak halka olan borçluları korumak için kabul edilen itiraflarının bir hukuki çözümü diye bilirdik. Fakat ülkemizde dürüst ve çıkar gözetmeyen yönetici olmadığı için vede denetleyecek hukuk sistemini çalışmadığı için bu tanımlamada hiç bir işe yaramaz. Çünkü olgu şerefsizlik düzeyinde eğitim düzenini bozan yönetici siyasetçilerimiz şu anda ülkemizi yönetiyor. Ve de yüzleri olmadığı için siyasi ortamda Konkordato bile veremiyorlar. baştan bakanlar olmak üzere tüm siyasi ortamda olan ve bizi yöneten siyasetçilerimizin, yüzlerine tükürseniz yarabbi şükür diyen bir ortam mevcut, bu ortamda "balık baştan kokar" tuzla sanız bile kokmuş ise elden bir şey gelmez. Tek yapılacak şey düzeni yeniden onlarsız düzeltmektir... Bu olgu çerçevesinde siyasi üslup ile bunu biraz eleştiren eski gazeteci ve şimdinin bu pis, içi dışı kokmuş rezil siyasi düzende siyaset yapmaya çalışan Barış Yarkadaş'ın eleştirilerine bir bakalım...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Konkordato verecek yüzleri bile yok! Fakat  Gelinen nokta, AKP'nin eğitimdeki iflasıdır
http://halkgonulluleri.com/halk-tv-seti.asp
Eğitim - 17 Eylül 2017, Pazar 21:24:40
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Orta okul öğrencilerinin sınava sokulması zaten yanlıştı. Erdoğan, eğitimdeki başarısızlığın üstünü örtmek için TEOG'u kaldırtıyor, yerine başka bir sınav koydurtuyor."
 
 
Barış Yarkadaş, "Tek adam, milyonlarca kişinin kaderiyle nasıl oynadığını, TEOG'a ilişkin açıklamasıyla ortaya koydu" dedi. Yarkadaş, "Bakana söylerim sınavı kaldırır" sözünün ise 'tek adam rejimi'nin özeti olduğunu belirtti.
 
 
"AKP ADETA ZAR ATIYOR"
 
 
Barış Yarkadaş, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "TEOG'un kalkması lazım. Bakana söyleyip kaldırtacağım. Söylerim kalkar, biter bu iş" sözlerini eleştirdi. CHP'li vekil, "Plan, program yok. Çocukların, dolayısıyla Türkiye'nin kaderine adeta zar atıyorlar" ifadesini kullandı.
 
 
Erdoğan'ın ABD gezisi öncesi havalimanında sınavlara yönelik yaptığı açıklamanın, "yeni kaosun işareti" olduğunu belirten Yarkadaş, "TEOG'u kaldırıyor, yerine ise okullarda yapılacak yeni sınavlar koymayı planlıyorlar. AKP aslında yapacağını bile bilmiyor" dedi.
 
 
AKP'nin eğitim politikasının olmadığına da dikkat çeken Yarkadaş, "Tek politikaları var; o da müfredattan Atatürk'ü silmek... Bunu başarabilmek için her türlü ihanete hazırlar" ifadesini kullandı. 
 
 
Erdoğan'ın eğitim gibi hayati bir meselede hiçbir uzmanın görüşünü bile almadan, "tek başına" karar verdiğini belirten Yarkadaş, "TEOG'u koyan da şikayet eden de kaldıran da kendileri. Ülkeyi sanki başka bir parti yönetiyormuş gibi sürekli şikayet halindeler" diye konuştu.
 
 
"BESLEME MEDYADA UTANMA YOK"
 
 
Yandaş medyanın TEOG'un kaldırılmasını "Eğitimde devrim" diye nitelediğine de dikkat çeken Yarkadaş, "Midelerinden AKP Genel Merkezi'ne bağlanan beslemeler, TEOG sistemine geçildiğinde de 'devrim' başlığını atmıştı. Bu nasıl bir ruh halidir, bunlarda bir gram bile utanma duygusu yok mu; merak ediyorum" dedi. 
 
 
AKP'nin iktidara geldiği günden bu yana, sınav sisteminde tam altı kez değişiklik yaptığını belirten Yarkadaş, "Başarılı öğrencilerin okulu olan ve Proje Okul olarak bilinen eğitim - öğretim merkezlerini yok eden AKP, sanki bunu kendileri yapmamış gibi bir de şikayet ediyor" dedi.
 
 
"SINAV SİSTEMİ YANLIŞ"
 
 
Orta okul öğrencilerinin sınava sokulmasının pedagojik açıdan yanlış olduğunun altını çizen Yarkadaş, "Ölçme ve değerlendirmenin ölçütü sınav değildir. O yaştaki çocuklar sınava sokulmamalıdır" diye konuştu. 
 
 
Erdoğan'ın eğitimdeki başarısızlığın görülmemesi için ölçme ve değerlendirmenin bir aracı olan sınavı kaldırmak istediğini belirten Yarkadaş, "Ancak bir sınavı kaldırıyor, başka bir sınavı koyuyorlar. Ne yaptıklarını, kendileri de bilmiyor... 4+4+4'ün sancıları da ortaya çıkmaya başlıyor" ifadesini kullandı.
 
 
ÖĞRENCİLERE EZİYET
 
 
AKP'nin öğrencileri 'deneme tahtası'na çevirdiğini de belirten Yarkadaş, "Finlandiya, Atatürk'ün ülkemiz için uyguladığı eğitim sistemini kopya ediyor. Finlandiya bu sistemle çağ atlıyor. AKP ise Atatürk'ün yerleştirdiği eğitim sistemini ortadan kaldırıyor. Şimdi ise ne yapacaklarını bilemez bir hale geliyorlar" dedi.
 
 
Erdoğan'ın torununun da TEOG'a girdiğini belirten Yarkadaş, "AKP Genel Başkanı, sistemi torununun yaşadığı sıkıntıları görünce değiştirmek istemiş olabilir. Çünkü çocuklar insan üstü bir çabayla bu sınava hazırlanıyor" diye konuştu.
 
 
ERDOĞAN TEOG'U ÖVÜYORDU
 
 
AKP'nin bugün şikayet ettiği sistemin tamamını kendisinin kurduğunu belirten Yarkadaş, "Sistemi alt üst ediyor; sonra da şikayet ediyorlar. AKP hem iktidar, hem de muhalefet... TEOG'u kim getirdi! CHP buna itiraz ederken, Erdoğan TEOG'u övüyordu. Şimdi de TEOG'u sanki başka bir iktidar getirmiş gibi şikayette bulunuyor" ifadesini kullandı.
 
 
"FETÖ'YE TESLİM ETMİŞLERDİ"
 
 
AKP'nin eğitim sistemini yıllarca FETÖ'ye teslim ettiğini de hatırlatan Yarkadaş, "Dindar ve kindar nesil yetiştirmenin geldiği nokta budur... Çökmüş bir sistem, yarış girdabına sokulmuş çocuklar, etüd merkezleri ve özel öğretmenlere ödenen milyonlar... Bu AKP'nin eğitimdeki iflasıdır" dedi.
 
 
İmam Hatip okulu öğrencilerinin TEOG'taki başarı seviyesinin düşük olduğunun altını da çizen Yarkadaş, "Erdoğan bu başarısızlığın görülmesini istemiyor. Çünkü imam hatip dayatmasının sonuç vermediğini görüyor" ifadesini kullandı.
 
 
TORPİLİN ÖNÜ SONUNA KADAR AÇILACAK 
 
 
Yarkadaş açıklamasının devamında, "Yok edemedikleri geleneksel okullara kendi çevrelerini sokup dönüştürmek için TEOG kapısını açtılar. Bunu da ellerine yüzlerine bulaştırdılar" tespitinde de bulundu.
 
 
AKP'NİN İCADI SINAV SİSTEMLERİ
 
 
Yarkadaş, "2004'te OKS'yi koydu AKP... 2008'de OKS'yi SBS yaptılar. 2013'te de TEOG'u icat ettiler. Erdoğan, AKP'nin eğitim sisteminden şikayet ediyor! Böyle saçmak mı olur! Tek adam her şeye karar veriyor. TEOG'u kaldırıyor, yerine okulda yapılacak başka bir sınav konuluyor. Ne yapılacağını kimse bilmiyor... Acaba mülakat sistemi getirip torpil ve kayırmacılığın önünü mü açacaklar?" diye sordu.
 
 
Yarkadaş, doğru olanın "sınavsız bir eğitim sistemi" olduğunun da altını çizdi.​
 
 

Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Din Yolu İle Sömürülen Eğitim Düzeni Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir