19 Eylül 2019 Perşembe 12:16:21
» Sefa Yürükel: Ey Millet Ey İnsanlık Uyanın, İkiside en önemlisi İnsan ve Kadın...

Sefa Yürükel: Ey Millet Ey İnsanlık Uyanın, İkiside en önemlisi İnsan ve Kadın...

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Sefa Yürükel: Ey Millet Ey İnsanlık Uyanın, İkiside en önemlisi İnsan ve Kadın...
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Dünya - 30 Mart 2019, Cumartesi 13:38:59
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
 
 
İşte bu resim Hindistan'ın ne kadar medeniyette ileri ve Türkiyenin ise ne kadar geri geri gittiğinin en somut  resmidir. 
 
 
Türbanlı olmak, kamusal alanda bir dinci üniformanın taşıyıcısıda olmaktır. Türban İdeolojiktir ve siyasal simgedir. Türban Ortaçağın Rahibelerinin, İslamcılarının ve yahudi gericiliğinde kadın üzerindeki toplumsal  baskı kurduğu eşitsizliğinde  sembolüdür.  
 
 
Giydiğiniz elbise her zaman bir çağı temsil eder. Bu duruma sessiz kalmak,  Ortaçağın sembolleri olan, Türban'nın  kadınlar üzerinden toplumda bir baskı aracı olmasınıda desteklemek demektir.  
 
 
Bana ne diyenler, herkes istediği gibi giyinebilir diyenler, Türban'nın  dinciler tarafından bir silah olarak kullanılmasınada hizmet ederler. 
 
 
Yani günlük olarak dinci ideolojiyede hizmet ederler. Bu ise gericiliği ve yobazlığı besler. Kadının erkekle eşit olan bir insan olarak değil, bir cinsel obje olarak görülmesini ve ikinci sınıf insan olarak toplumda yer almasını pekiştirir.  
 
 
Bunun toplamı ise,  hayatın yarısı olan kadının baskı altına alınması ile esasında tüm toplumun; medeniyetten, laiklikten, sekülarizmden ve normal yaşamdan  uzaklaşması ve dincilerin topluma dayattığı istibdatçı  kurallar ile toplumun dizayn edilmesi, buna müteakip ise haremlik, selamlık,  el sıkmama, her şeye haram gözüyle bakmayıda getiren bir ruh hali sağlayarak toplumun günlük olarak her alanda yönetilmesi demektir. 
 
 
Yani Türban sadece bir giysi değil, kadını aşağılamanın sembolüdür. Kadın üzerinden tüm topluma  baskınında sembolüdür. Türban kökten dincilerin kadına ve kadınlara dayattığı bir gerici üniformadır.  
 
 
Buna karşı mücadele ise,  ideolojik ve siyasi olmalıdır. Bu konuda verilen her taviz yeni tavizi getirir. Bu konuda verilen ve verilecek taviz ve tavizler TC'nin köküne kibrit suyu dökmek isteyenlere,  benzin taşıyıcısı olmak demektir. 
 
 
Artık bu konuda bilgilendirme ve karşı durma zamanıdır. 
 
 
Bana neciliğin ise,  vakti artık bu konuda geçmiştir!
 
 
Bundan sonra eğer insansak, avazımız  çıktığı kadar;gericiliğin, dinciliğin, Ortaçağın üniforması ve sembolü olan Türbana Hayır  ve  Dur  demenin zamanı gelmiştir!
 
Bu bir medeniyetler çatışmasıdır. Ya Ortaçağdan Yana yada 21. Yüzyılın yaşam tarzından yana olacaksınız.
 
Seçim sizin! 
 
 
Uyaran, 
 
 
Sefa Yürükel 
 
Sosyal Antropolog ve Etnograf 
 
Soykırımlar ve Terörizm Araştırmacısı
 

Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Bağımsı Özgür Fikir, Düşünce yazar Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir