15 Aralık 2018 Cumartesi 15:48:28
» Zaten öyle idi şimdi yasal:Almanya'da yabancı devlet adamlarına hakaret artık suç değil

Zaten öyle idi şimdi yasal:Almanya'da yabancı devlet adamlarına hakaret artık suç değil

Yıllardır bu müttefikimizin yaptıklarını yayınlıyoruz birde o sunduğumuz video var işte yıllar önce 7ani geçen yüzyılın sonlarında çekilmiş bir video vardı ozanlar bu zamanın olması için müsaade müsemma gösteren o ülke. Şimdi ortak olarak başa geçmesinde yardımcı olan o ülkede yasal olarak lanse edilen çıkarları doğrultusun da yasaları çıkaran ve kendine demokratik bir ülke denilen o ülke eskiden din ve terör odakların merkezi idi ve her türlü hakaret Türkiye için yapılıyordu... Şimdi kendilerini kurumsal olarak yadım ve yataklık ettikleri cemaat olgusu altında başa getirdikleri Hitler bozuntusu olan partili diktatöre ayar vermek için olacak ki Tayyipistanı alakadar edecek bir yasa olan yasayı gündeme taşıdılar. Sormamız gerekmiyor mu, "niye kendinizin ön ayak olduğunuz dini yönden diktatör olan bir kişi için mi bu yasa çıktı, yoksa herkes için uygulanacak bir yasa mı? Ve de geçmişte yapılan uygulamaların alt yapısını bu yasa mı sağladı? İşte karar sizin ik yüzlü olan bir ülkede çıkan yasa: Almanya Eyalet Temsilciler Meclisi, 'yabancı devlet adamlarına hakaret' suçunu düzenleyen 103. maddenin ceza kanunundan çıkartıldığını açıkladı. Yabancı devlet adamlarına hakaret" suçuna ilişkin 103'üncü maddenin Ceza Kanunu'ndan çıkartılmasına dair düzenleme bugün yürürlüğe girdi. Madde Erdoğan ile Böhmermann arasındaki dava sürecinde tartışma konusu geçiğimiz dönem çıkar ve ayarlama istihbarat olgusu içinde bu yönünden ortamın daha düzenli ve iyi, kötü polisi oynayarak diktatöre siyasi alan açmak için olmuştu.
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Zaten öyle idi şimdi yasal:Almanya'da yabancı devlet adamlarına hakaret artık suç değil
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Narko-Terör Ve Bağlantıları - 02 Ocak 2018, Salı 08:32:50
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Video Galeri

 

Almanya'da "yabancı devlet adamlarına hakaret" artık suç sayılmayacak. Eyalet Temsilciler Meclisi'nden bugün yapılan açıklamada, "yabancı devlet adamlarına hakaret" suçunu düzenleyen 103'üncü maddenin Ceza Kanunu'ndan çıkartıldığı belirtildi.

 

Alman Ceza Kanunu'nun 103'üncü maddesi, yabancı devlet adamlarına hakaret suçunu işleyenlere 3 yıla kadar hapis cezası öngörüyordu. Bir kişi hakkında 103'üncü maddeden dava açılabilemesi için Alman hükümetinin onayı gerekiyordu.

 

Söz konusu madde, Alman komedyen Jan Böhmermann'ın 31 Mart 2016 tarihinde Alman kamu televizyonu ZDF'deki Neo Magazin Royale programında okuduğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret içerikli şiiri nedeniyle gündeme gelmişti. Erdoğan kendisine hakaret edildiği gerekçesiyle işi yargıya intikal ettirmiş ve Türk hükümeti, Böhmermann'ın 103'üncü maddeden yargılanması konusunda Alman hükümetine sözlü nota vermişti. Alman hükümeti de soruşturma başlatılmasına onay vermiş, ancak 103'üncü maddenin de ceza yasasından kaldırılması için harekete geçileceğini kaydetmişti.

 

2017 Temmuz'unda Eyalet Temsilciler Meclisi tarafından kabul edilen yeni düzenlemede, hakaret konusundaki normal ceza maddelerinin yabancı devlet temsilcilerinin ve kurumlarının onurunu korumak için yeterli olacağı belirtilmişti.


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Dw Alınan Ham Haberler...

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir