11 Aralık 2017 Pazartesi 12:07:34
» Aklımız karıştı: NATO ve Tayyipistan...

Aklımız karıştı: NATO ve Tayyipistan...

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Aklımız karıştı: NATO ve Tayyipistan...
http://halkgonulluleri.com/halk-tv-seti.asp
Türkiye - 20 Kasım 2017, Pazartesi 11:05:55
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

....

19 Kasım 2017    

NATO

 

Herkesin kabaca bildiği gibi biz Rusların Doğu’da toprak ve Boğazlarda hak iddia etmesi üzerine NATO’YA girdik. İyi de Ruslar durup dururken mi bunu yaptı da biz öyle NATO’YA girdik. Hayır. Zaten meselenin asıl püf noktası da burada. Bunu bu zamana kadar ne yazık ki dillendiren bir Hariciyecimiz çıkmadı. O da şu: Yine bilindiği gibi Türkiye’nin II. Cihan Harbine girmesi için Tarsus da, Kahire de ve Tahran da müzakereler başta Churchill, Roosevelt, Stalin ve İsmet Paşa arasında geçti. İşte bu müzakereler sırasında en çok konuşan, en çok mücadele eden ve daha doğrusu İsmet Paşayı en çok asılan Churchill oldu. Öbürleri adeta dinleyici konumundaydılar. Fakat yine bilindiği üzere evvel emirden Amerika ile İngiltere müşterek hareket etmektedir. Yani burada böyle olsun veya olmasın Roosveltle Stalin dinleyici konumunda, Churchill ile İsmet Paşa asıl savaşan tarafındaydılar. Sonuçta Türkiye tabi savaşa girmedi. Girmedi ama evvelemirden beraber hareket eden Amerika ve İngiltere’yi kudurttular.

 

İşte Stalin bu ortamı istismar ederek fırsattan istifade, “Ben Türkiye’den bazı dişe dokunur taleplerde bulunursam, Amerika ve İngiltere Türkiye’ye kızgınlıklarından ses çıkarmaz,”diye hesap ederek ve düşünerek Türkiye’den boyunu aşan taleplerde bulundu. “Boyunu aşan” diyorum. Zira Türkiye adeta bir kedi gibi köşeye sıkışmıştı. Sıkışmıştı ama Rus Dışişleri Bakanı Molotov’un karşısında onların yüzlerini tırmalayacak Salim Sarper ve Numan Menemencioğlu gibi genç, dinamik, basiretli ve dirayetli Türk diplomatları vardı. Nitekim sonuçta bunu anlayan Ruslar geri adım atmak zorunda kaldılar. Yani sizin anlayacağınız tehlike savuşturulmuştu. Savuşturulmuştu ama sonradan iktidara gelen D.P. devam eden bu korkuyla, “Bundan böyle ne olur olmaz,” diyerek daha meclisten karar çıkmadan Kore’ye asker gönderme kararı aldı. Orada (Kuniri) Amerikan çıkarları uğruna Türk askeri oluk oluk kan akıtınca ve bir Amerikan tugayını kurtarınca lütfedip Türkiye’yi NATO’YA aldılar.

 

Aldılar da ne oldu? Bu defa onlar fırsattan istifadeyle Lozan’da erteledikleri hesapları akıllarına geldi. Çünkü kulakları çınlasın Sn. Onur Öymen’in ifadesiyle bizim Lozan’da kazandıklarımız, onların kaybettikleriydi. Nitekim ta o zamandan yüzümüze açık açık söylediler, “Bu verdiklerimizi sizden zamanı geldikçe teker teker alacağız,” diye. Nitekim bunun için işe en başta savunmamızı zafiyete uğratmak maksadıyla uçak yapan, uçak ihraç eden Kayseri Uçak Fabrikasını ne yazık ki Menderes eliyle sabun fabrikasına dönüştürerek başladılar. O günden bugüne de savaşmadan işgal anlamına gelen bir örümcek ağı gibi memleketin her tarafını A.B.D. üstleriyle donattılar. Ankara CUSMAT’DA kurdukları Seferberlik Dairesi Başkanlığı ile memlekette ne kadar anarşik faaliyet varsa hepsini de hem organize ettiler ve hem de körüklediler. Ve hatta 1972’lerde Sol güçlenip almış başına giderken Solu bölmek maksadıyla MİT’DE kıdemli bir memur olan ve sonradan kızı Kesire’yi verdiği Hüseyin Yıldırım yardımıyla bir “Nüve” olarak kullanılan hemşerisi Abdullah Öcalan ve arkadaşlarına P.K.K.’YI kurdurttular. Yeri gelmişken söylüyorum:Bu baş belası P.K.K. ile en iyi mücadele eden ve onun soluk borusu kesmek üzere olan Eşref Bitlis’in ölüm emrini bizzat o zaman Milli Savunma Bakanı olan Dick Cheney tarafından verilmiş ve “Uçak Kazası” adı altında Adana Konsolu Elizabet Shelton ‘un organizesiyle de  yerine getirildi. Devam ediyorum: Uzman sıfatıyla devlet kademelerine işleri tıkayan adeta casuslarını yerleştirdiler. Nitekim İsmet Paşa 1963’lerde bir ara Başbakanken, “Üst kademe bir memura bir görev veriyorum, daha sonuç bana gelmeden meseleyi A.B.D. Sefirinden öğreniyorum,” diye dert yanmıştır.

 

İşte bu şekilde kurdukları ağlarla, tuzaklarla ve ne yazık ki İkili Anlaşmalarla zaman zaman Türkiye’yi kendilerini korumak için bir paratoneri, kâh Ortadoğu’nun Jandarması, kâh Uçak Gemisi, kâh bir İhata Duvarı. Kâh Soros’un dediği gibi en iyi ihraç ürünü olarak gördükleri kanımızı akıtma pahasına Bosna, Afganistan ve Somali gibi yerlerde bir fedai, bir kobay ve kâh bir affedersiniz mayın eşeği olarak kullanmışlardır. Saymakla bitmeyecek olan daha neler neler…Bütün bunlar yetmiyormuş gibi şimdi de sıra yine affedersiniz bizi bir metres olarak kullanılmaya geldi.

 

İşte esas mesele de bu noktadan sonra başlıyor. Acaba bundan sonra istedikleri gibi kullanılan bir metres olarak Norveç’de olduğu gibi aşağılanacak, hakarete uğrayacak veya resmen düşman ülke olarak hedefe konacak mıyız konmayacak mıyız? Ya da bugünleri gören o yüce İnsan Atatürk’ün de dediği ve yaptığı gibi en iyisi aklımızı başımızı toparlayarak başta Amerika’nın niyetini açık açık ilan etmesi ve örtülü savaş ilan etmesiyle şartların zorlayarak kendiliğinden yolunu bulan  Çevresel İttifaklar yoluyla selamete ulaşacak mıyız, ulaşamayacak mıyız? Yoksa eşyanın tabiatına aykırı hareket ederek bütün bu anlattıklarımı yaşamaya devam mı edeceğiz?.. Tkdir sizlerin.

 

Saygılarımla…

 

Cep Tel: 0532,7378945  

Yakapınar Köyü  

Bayındır-İZMİR  

AHMET EREN DOĞA  

Em. Ziraatçı   

 

 

 

  

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Bağımsı Özgür Fikir, Düşünce yazar Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir