10 Aralık 2018 Pazartesi 23:56:45
» Birikmiş Yazılar-3: DEĞİŞİMİN AYAK SESLERİ

Birikmiş Yazılar-3: DEĞİŞİMİN AYAK SESLERİ

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Birikmiş Yazılar-3: DEĞİŞİMİN AYAK SESLERİ
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Türkiye - 10 Mart 2018, Cumartesi 11:57:27
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

...

 

 

          Türkiye’de siyasetin değişeceğine yönelik güçlü sinyaller alınıyor.

 

          Bu sinyallerin en belirgini, iktidar partisindeki paniklemedir.

 

          İkincisi ise yakında Samsun’tan yola çıkacağı söylenen Milli Merkez Partisi’nin ayak sesleridir.

 

          İktidar, MİT tırları üzerinden anamuhalefet partisini vurmaya çalışıyor.

 

          Milletvekilinin tutuklanması kesmedi, şimdi liderinin üzerine yürüyorlar.

 

          Herkesin aşağı yukarı fikir sahibi olduğu bu meseleyi yeniden açmak istemiyoruz.

 

          İktidarın MHP’den gelme bakanı “vallahi de billahi de o silahlar Iraklı Türkmenlere gidiyordu” şeklindeki yeminli ifşaatından sonra meselenin “casusluk” boyutuna ilişkin iddialar tartışmalı hale gelmişti.

 

          Ana muhalefet ve kimi hukukçular, ortada “casusluk” diye bir suç unsurunun bulunmadığına işaret ediyorlar.

 

          Ancak, başta AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı olmak üzere, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun bu yüzden tutuklanabileceğini ifade eden demeçler veriyorlar. Umarız böyle akıl dışı bir çılgınlığa kalkışılmaz.

 

          Bu demeçler iktidara yakın medya grupları tarafından manşetlere çekiliyor ama, ne hikmetse –ki o hikmetiaz çok tahmin edebiliyoruz- anamuhalefet liderinin beyanları görmezden geliniyor.

 

          İktidarda iki yönlü panik var.

 

          CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun adalet yürüyüşü toplumda ve dış ülkelerde esaslı karşılık buldu. CHP’nin oylarını bir miktar zıplattı.

 

          Hayır blokunun patronu durumunda olan CHP, adalet yürüyüşünden elde ettiği puanları yanlış adımlarla tüketmezse ve Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda yeni bir yanlışlığa düşmezse 2019 yılı, Türkiye’de kesin bir dönüşüm yılı olabilir.

 

          Yazının başında da işaret ettiğimiz gibi, bu dönüşümü sağlayacak yeni iktidarın ikinci kanadı yoldadır. Bu, kanat, Akşener’in kuracağı ve adının Milli Merkez olacağı söylenen,  yeni merkez sağ oluşumdur.

 

          Bu oluşum, anketlerle de belirlendiği gibi, AKP’nin oylarını en az 10 puan aşağı çekebilecek kabiliyettedir.

 

          Bu durumda AKP, iktidarı zaten kaybedecektir.

 

          Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise, bu iki kanadın üzerinde anlaştığı aday Saray’ın, ya da Çankaya Köşkü’nün yeni sahibi olacaktır.

 

          Yine anketler ve halkın nabzı gösteriyor ki, bu isim İlhan Kesici’den başkası değildir.

 

          Zira, Erdoğan karşısında kesin başarıyı sağlayabilecek tek ismin Kesici olduğuna dair toplumda geniş bir ittifak söz konusudur.

 

          Toplumdaki diğer ittifak Akşener’in partisi ile ilgilidir ki, en az kyüzde 20 oy alabileceği ifade edilmektedir.

 

          Kurucular kurulunda yanlış isimlere yer verilmez, gerçek bir merkez partisi kimliği oluşturulabilirse bu oranın daha yukarılara gitmesi sürpriz sayılmaz.

 

          Önerimiz, kurucular kurulunda merkez sağn ANAP kanadından eski Adalet Bakanı Oltan Sungurlu’nun, DYP kanadından ise eski Orman Bakanı Nevzat Ercan’ın, eski AKP kanadından eski Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener’in mutlaka yer almasıdır. Bu isimler ısrarla partiye davet edilmelidir.

 

          MHP kanadını temsil eden isimler, toplumda sevilen ve kabul gören isimlerdir. Prof. Özdağ ve Nuri Okutan milliyetçi kanada güven vermektedir. General Osman Pamukoğlu’nun da aralarında olması fevkalade iyidir.

 

          Sol kanattan da bazı mutedil isimlerin listeye alınmasıyla resim tamamlanabilir.

 

          Bu arada kurucular kurulunda bayanlara da yer verilmelidir. Geçen seçimde MHP Balıkesir adayı olan sanatçı Fatma Savran ile entellüel birikimini facebook’tan takip ettiğim Selma Yalaza gibi isimlere de yer verilebilir.

 

          Atatürk Samsun’dan yola çıkarak bu ülkeyi kurtarmıştı.

 

          Milli Merkez de Samsun’dan yola çıkıyor.

 

Mehmet Necati GÜNGÖR

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Bağımsı Özgür Fikir, Düşünce yazar Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir