23 Kasım 2017 Perşembe 23:27:28
» Küresel ekonomik şatlarda;Lufthansa, Air Berlin'in büyük bölümünü satın alıyormuş, niye acaba?...

Küresel ekonomik şatlarda;Lufthansa, Air Berlin'in büyük bölümünü satın alıyormuş, niye acaba?...

Savaş hazırlıkları yapılıyor, önce ekonomik yönden ortaklar rahatlatılıyor hatta ekonomik yönden kurtarılıyor. Fakat bu son derece gizli olduğundan bu haberlere yansımıyor. Ülkemizde dış politika iç politikaya endekslendiği için bu olgular hiç konuşulmuyor. Yapılan işlevler ve dünyada oluşan olgular bunu savaş olgusunu gösteriyor. Bir kişinin bildiği sır iki kişinin bildiği medyadır. Yakında belli bir düzeyde ekonomik şartlara bağlı veya sosyal patlamalar ile ülkemizde terör eylemleri başlar ise hiç şaşmayın. Her olgu birbiri ile bağlantılı devam ediyor... Daha önce verilen bir haberde 04.09.2017 : AB'den 150 milyon euroluk Air Berlin kredisine onayı verildi haberi verilmişti. bu habere göre Ağustos ayında iflas başvurusunda bulunan Almanya’nın ikinci büyük havayolu şirketi Air Berlin’e Alman hükümetinin vermeyi planladığı 150 milyon euroluk krediye AB’den onay geldi. haberi verilmişti bu gün aradan yaklaşık bir ay geçti. olgular olgunlaşınca; Batı savaş kolunu ana merkezi sayılacak ve tüm terör örgütlerine yataklık yapıp bizim ülkenin hükümet yapısına arkada destek olan çıkarları sarsılınca bu din sömürüsü yapan hükümete Batı savaş kolunun gizli talimatı ile senaryo gereği aralarını bozulduğunu gösteren Almaya vardı ya işte; Alman hava yolu şirketi Lufthansa, iflas eden Air Berlin şirketinin büyük bölümünü Küresel sermaye ile savaş ekonomisine yardım etmek amacı ile satın alma konusunda anlaştı. Algılama haberi bu sıralarda verilmeye başlandı... Bu olguları siyasi ekonomik sosyal yönünü araştırdığınız zaman bu işlevin savaş ekonomisine yardım için olduğunu anlamak zor gelmeyecektir. Anlamak için anlamını bilmek gerekir. Biz öncü olarak bu haberlere sahada gördüğümüz kadar yorum yaparak sizlere değişik kaynaklardan aldığımız haberleri veriyoruz. karar ve düşüme size kalmış...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Küresel ekonomik şatlarda;Lufthansa, Air Berlin'in büyük bölümünü satın alıyormuş, niye acaba?...
http://halkgonulluleri.com/halk-tv-seti.asp
Ekonomi - 12 Ekim 2017, Perşembe 15:03:29
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Daha önce verilen bir haberde 04:09.2017 : Avrupa Komisyonu, Almanya’nın yaz ortasında iflasını açıklayan Air Berlin havayolu şirketine vermeyi taahhüt ettiği 150 milyon euroluk krediyi onayladı. 

 

Avrupa Komisyonu'ndan pazartesi günü yapılan açıklamada, Almanya’nın ikinci büyük havayolu şirketi olan Air Berlin'e Alman hükümeti tarafından verilmesi planlanan 150 milyon euroluk geçici köprü kredisinin Avrupa Birliği devlet yardım kurallarına uyduğu ve bu sebepten ötürü verilmesi önünde bir engel bulunmadığı belirtildi.

 

İngilizce'de "bridging loan” olarak geçen köprü kredisi, uzun süreli sermaye oluşturuluncaya kadar bir işletmeye sunulan kısa süreli kredi olarak tanımlanıyor.

 

Kredinin amacının önümüzdeki aylarda Air Berlin’in varlıklarını satmak için gerekli müzakereleri yürütürken hizmet vermeye devam etmesini sağlamak olduğunun ifade edildiği açıklamada, sürecin sonunda havayolu şirketinin faaliyetlerini durdurup pazardan çıkmasının beklendiği de kaydedildi.

 

Komisyon'dan yapılan açıklamada, "Bu önlem, müflis Air Berlin'in Ortak Pazar'daki rekabeti haksız yere bozmadan düzenli bir şekilde kapanmasına olanak sağlayacaktır” denildi.

 

Kredi parça parça verilecek

 

Air Berlin'e verilecek kredi katı koşullara bağlanmış durumda. Parça parça verilecek olan krediye karşılık Air Berlin haftalık olarak likidite ihtiyacını belirtmek durumunda. Kredinin yeni kısımları ise ancak var olan bütün likidite kullanıldıktan sonra aktarılacak.

 

Ayrıca Alman hükümeti, Air Berlin'e verilen kredinin tamamının geri ödenmesiyle ya da şirketin mal varlıkları satılarak kontrollü iflasını sağlayacak bir plan sunmakla yükümlü olacak.

 

Air Berlin, 15 Ağustos’ta borsaya yaptığı açıklamada iflas başvurusunda bulunduğunu belirtmişti. Air Berlin'in son dönemde faaliyetlerine Birleşik Arap Emirlikleri merkezli ana hissedar Etihad'ın yaptığı finansal katkılar sayesinde devam edebildiği belirtilirken, yüzde 29 hisse sahibi Etihad'ın söz konusu finansal desteği sürdürmeyeceğini bildirmesiyle birlikte şirketin devam edemeyeceği kaydedilmişti.

 

Karar olumlu yankı buldu

 

AB'nin kararından sonra açıklama yapan Alman Ekonomi Bakanı Brigitte Zypries, "Komisyon’un hızlı ve pozitif kararını” olumlu karşıladığını söyledi.

 

Air Berlin'in İcra Kurulu Başkanı Thomas Winkelmann, Almanya hükümetinin "tam vaktinde” sağladığı kredi sayesinde iflas başvurusuna rağmen havayolunun uçmaya devam edebileceğini söyledi.

 

Air Berlin'in iflas sürecini yönetmek üzere görevlendirilen Frank Kebekus ise AB’nin hızlı kararının şirket için yatırımcı bulmak adına olumlu bir adım olduğunu söyledi.  Kebekus, Air Berlin ile ilgilenen şirketlerin Eylül ayının ortasına kadar teklif verebileceklerini de sözlerine ekledi.

 

Bu gün ise olgular tam manası ile ogunlaşınca 12.10.2017 tarihi itibarı ile; Alman medyasında yer alan haberlere göre, Lufthansa Üst Yöneticisi (CEO) Carsten Spohr, Berlin'de yaptığı açıklamada, Lufthansa'nın, iflas eden hava yolu şirketi Air Berlin ile 81 uçağını ve 3 bin personelini satın almak için anlaşma imzalayacağını bildirdi.

 

İki hava yolu şirketinin satın alma anlaşmasını günün ilerleyen saatlerinde Berlin'de imzalayacağını belirten Spohr, "Bugün birkaç saat içinde imza atacağımız büyük bir gün" ifadesini kullandı.

 

Spohr, satın alma anlaşmasıyla rekabetin Avrupa ve dünya genelinde yoğunlaşacağını, bilet fiyatlarında daha da azalma olabileceğini kaydetti.

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Savaş ve Savaş Ekonomisi Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir